تاریخچه تاسیس صندوق قرض الحسنه قدس فهالنج

 صندوق قرض الحسنه قدس فهالنج

صندوق پس انداز و قرض الحسنه قدس فهالنج بعنوان سومین صندوق استان خراسان و اولین صندوق در منطقه جنوب خراسان در تاریخ 1352/02/12 باسرمایه یکصدوپنجاه هزار ریال به همت مرحوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سیدمصطفی رضوی حیدری و جمعی از مومنین و خیرین روستای فهالنج به منظور رفع مشکلات مالی مردم در سالهای سیاه حکومت پهلوی تاسیس گردید.

لیکن در جریان زلزله هولناک سال 1357 تمام دفاتر و مدارک و اموال آن از بین رفته ، اما با توصیه حضرت آیت اله واعظ طبسی نماینده محترم ولی فقیه در خراسان ، شهید آیت اله هاشمی نژاد و مرحوم آقای خاموشی به مرحوم حیدری و تامین مجدد سرمایه اولیه برای آن کار صندوق از سر گرفته شد.

به لطف پروردگار در طول قریب نیم قرن فعالیت در زمینه احیای سنت نبوی قرض الحسنه ، موجبات حل مشکلات عده ی بسیاری از مومنین را فراهم آورده و به مرکزی امین و مورد اعتماد مردم بدل شده است. و همین امر سبب شده که اشخاص دیگر پس از مرحوم حاج آقای حیدری به فکر تاسیس صندوقهای قرض الحسنه در نقاط و روستاهای مختلف شهرستان افتاده و نسبت به توسعه این فرهنگ قرآنی همت گماشته اند.

امید داریم با تداوم این راه نیکو که ثواب آن هیجده برابر است (درحالیکه ثواب صدقه 10 برابر ) نه تنها رضایت مشتریان و مردم را فراهم آوریم بلکه سبب خوشنودی حق تعالی و شادی روح موسسان فقید آن بویژه بنیانگذار سنت قرض الحسنه در شهرستان طبس ، مرحوم حاج آقا سیدمصطفی رضوی حیدری شویم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی