تاریخچه تاسیس صندوق قرض الحسنه ولیعصر طبس

 صندوق قرض الحسنه ولیعصر طبس

صندوق پس انداز و قرض الحسنه ولیعصرطبس بعنوان چهارمین صندوق قرض الحسنه استان خراسان بزرگ ، پس از صندوق قرض الحسنه قدس فهالنج ، در تاریخ 1352/12/22 باسرمایه دویست هزار ریال به همت مرحوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سیدمصطفی رضوی حیدری و جمعی از مومنین و خیرین شهرطبس به منظور رفع مشکلات مالی مردم در سالهای سیاه حکومت پهلوی تاسیس گردید.

لیکن در جریان زلزله هولناک سال 1357 تمام دفاتر و مدارک و اموال آن از بین رفته ، اما با توصیه حضرت آیت اله واعظ طبسی نماینده محترم ولی فقیه در خراسان ، شهید آیت اله هاشمی نژاد و مرحوم آقای خاموشی به مرحوم حیدری و تامین مجدد سرمایه اولیه برای آن به مبلغ 5.000 تومان کار صندوق از سر گرفته شد.

به لطف پروردگار در طول قریب نیم قرن فعالیت در زمینه احیای سنت نبوی قرض الحسنه ، موجبات حل مشکلات عده ی بسیاری از مومنین را فراهم آورده و به مرکزی امین و مورد اعتماد مردم بدل شده است. و همین امر سبب شده که اشخاص دیگر پس از مرحوم حاج آقای حیدری به فکر تاسیس صندوقهای قرض الحسنه در نقاط و روستاهای مختلف شهرستان افتاده و نسبت به توسعه این فرهنگ قرآنی همت گماشته اند.

امید داریم با تداوم این راه نیکو که ثواب آن هیجده برابر است (درحالیکه ثواب صدقه 10 برابر ) نه تنها رضایت مشتریان و مردم را فراهم آوریم بلکه سبب خوشنودی حق تعالی و شادی روح موسسان فقید آن بویژه بنیانگذار سنت قرض الحسنه در شهرستان طبس ، مرحوم حاج آقا سیدمصطفی رضوی حیدری شویم.


 

نمای ساختمان اداری صندوق قرض الحسنه ولیعصر طبس

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی